Konkurs „Radny na medal” organizowany przez Dziennik Bałtyck – 24.04.2014r

Mieszkańcy wybierali samorządowców Pomorza w 144 kategoriach.
Henryk Hryszkiewicz najlepszym radnym Sopotu

11 kwietnia o północy zakończyło się głosowanie w plebiscycie „Samorządowiec Pomorza”. Dwa tygodnie później, 24 kwietnia, w gdańskiej Filharmonii Bałtyckiej odbyła się uroczysta gala, podczas której marszałek województwa Mieczysław Struk uhonorował zwycięzców pamiątkowymi statuetkami i dyplomami. Wśród laureatów znalazł się sopocki radny Henryk Hryszkiewicz.

 

W ostatni czwartek kwietnia odbyła się uroczysta gala kończąca plebiscyt „Samorządowiec Pomorza”. Jego organizatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz redakcja „Dziennika Bałtyckiego”.
Organizatorzy podkreślają, że wybór ogłoszenia konkursu nie był przypadkowy.
– Ten plebiscyt to hołd dla Polski samorządowej. Reforma samorządowa sprzed 15 lat była jedną z tych, które zmieniły oblicze tej ziemi – powiedział podczas uroczystości marszałek Mieczysław Struk.
– Samorząd jest fundamentem demokracji, który wpływa na rozwój lokalny i regionalny małych ojczyzn. A więc na to, jak nam i naszym dzieciom będzie się powodziło w przyszłości – dodał redaktor naczelny „Dziennika Bałtyckiego” Mariusz Szmidka.
Najlepsi samorządowcy Pomorza otrzymali z rąk marszałka Struka medale, statuetki i dyplomy. Laureatami plebiscytu zostali samorządowcy, na których drogą esemesową głosowali czytelnicy „Dziennika Bałtyckiego”.
Pomorzanie wybierali zwycięzców w 144 kategoriach. Głosowali m.in. na najlepszych prezydentów miast, burmistrzów, wójtów, starostów powiatowych, radnych Sejmiku Województwa oraz radnych poszczególnych gmin. Najwięcej głosów w kategorii: „Prezydent Pomorza” otrzymał włodarz Gdyni, Wojciech Szczurek. Drugie miejsce przypadło prezydentowi Tczewa, Mirosławowi Pobłockiemu. Trzeci był prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz. Prezydent Sopotu, Jacek Karnowski uplasował się daleko poza podium z zaledwie 64 głosami. Honor Sopotu uratował radny ruchu „Kocham Sopot” Henryk Hryszkiewicz, którego mieszkańcy kurortu uznali za najlepszego samorządowca w mieście. (bs)

Riviera – Bezpłatna Gazeta Pomorska